Ürünler  
Üye Girişi

Yeni Üyelik Oluştur

Toplam TutarSatın Al
Sepetiniz Boş

Bahçe Şemsiyesi

Kategoriler Bahçe Şemsiyesi kategorilerinde 80 adet kayıt bulundu.
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:80 
 
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:80 

ÜRÜN AÇIKLAMALARI

Bahçe şemsiyesi

Bahçe şemsiyesi

Yaz güneşinden korunmak için tercihte bulunacağınız bahçe şemsiyesi modellerini, özelliklerini ve kullanılan malzeme kalitesini öğrendikten sonra şemsiye siparişi vermenizi tavsiye ederiz.
ÇALIŞMA SİSTEMLERİ
1- Teleskopik sisteminde açılıp kapanan şemsiyelerde şemsiye açılmaya başlandığında şemsiyenin üst bölümünde bulunan 2. bir boru profil şemsiyenin geniş ana gövdesindeki profilin içerisine girerek boyu kısalır aynı zamanda şemsiyenin kumaş bölümü açılarak uygun kullanılır boyuta iner.
2- Manüel sitem şemsiyeler şemsiyenin kumaş ve kollarına bağlı bir mekanizma sayesinde, kordon ip veya bir kol yardımı ile şemsiyenin açılıp kapanması sağlanır. Şemsiyenin boyu kapalı veya açık aynı kalır.
3- Yandan gövdeli şemsiyeler şemsiyenin yan tarafta bulunan eğik bir ahşap direğe asışı olan şemsiye tentesi gergili bir halat kol mekanizma yardımı ile toplanıp gerilmek suretiyle şemsiyenin açılması sağlanır.
4- Şemsiyelerde havalandırma baca sistemi bulunması önemlidir, bacalı sistemlerde ısınan hava bacadan tahliye olurken serin bir hava sirkülasyonu oluşur.
 

Güneş şemsiyesi

Özellikle güneşten korunmak için tercihte bulunacağınız şemsiye modellerinde en çok dikkat edilecek husus güneş şemsiyesi modellerinin  kumaşıdır, İspanyol akrilik kumaşları 50upf ısı ve UV ışınlarını geçirmez özeliktedir, oysa polyester kumaş kullanımında ise kumaş ısı ve UV ışınlarına karşı koruma sağlamaz, hatta polyester kumaşın kendisi güneşten oldukça çok ısındığından dolayı şemsiye altındaki kişilere sauna etkisi yapacaktır.
 

Büyük şemsiye

Büyük boydaki şemsiyelerde dikkat edilecek en önemli husus rüzgar etkisidir, şemsiye büyüdükçe rüzgardan çok daha fazla etkilenecektir, bu sebepten dolayı dikkat edilecek hususlar büyük şemsiye modellerinde şöyledir;
A) Şemsiye ana gövdesi ve kollarının mukavemetli ve olanca kalın olması önemlidir.
B) Rüzgarda şemsiye kumaşının yırtılıp parçalanmaması için ithal akrilik kumaş tercihinde bulunmak doğru hedefli olur.
C) Sert rüzgarlarda şemsiyenin devrilmemesi için doğru ölçüde ayak kullanılmalı ve ayak üzerine konulacak mermer ağırlıkların yeterli ağırlıkta olması çok önemlidir.
D) Rüzgarlı havalarda da şemsiye kumaşının yıpranıp parçalanmasını engellemek için şemsiyenin çatı kısmında havalandırma baca sisteminin olması gereklidir.
 

Teleskopik şemsiye

Teleskopik sistemde açılıp kapanan şemsiyenin en büyük yararı altında bulunan masa, sandalye ve mobilyanın sağa sola çekilmesine gerek kalmadan şemsiyenin açılıp kapanması özelliğidir.
Büyük boydaki teleskopik şemsiye modellerinde şemsiye bir kol yardımıyla kapandığında, şemsiyenin üst kısmından ana gövde içerisine girip çıkan 2. bir kısmındır teleskopik ismini bundan almaktadır.
Teleskopik özelliğindeki şemsiye açıldığında boyu yukarı doru kısalır, kapandığında da şemsiye boyu uzar bu sayede etraftaki mobilyaya dokunmadan şemsiyenin açılıp kapanma işlemi gerçekleşir.
 

Mega şemsiye

Mega boyutundaki şemsiyelerimizin kare olanı 600x600 cm, yuvarlak formda olanı ise 700 cm çapındadır. Bu mega şemsiye modellerimizin tente kısmı standart olarak ithal akrilik kumaştan üretilmektedir.
Standart olarak bu modellerimizde havalandırma baca sistemi mevcuttur. Daha ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizde mail veya telefonla sorgularınızı sorabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Akbrella Kampanya